Doctorand în cadrul Școlii Doctorale de Psihologie Cognitivă Aplicată din cadrul UBB Cluj, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, sub coordonarea Conf. Univ. Dr. Oana Negru- Subțirică. Lucrarea de doctorat se centrează asupra construirii unei intervenții în școală focalizate pe dezvoltarea motivației bazate pe identitate la elevii cu SES scăzut și la elevii cu rezultate școlare scăzute, cu scopul dezvoltării sensului și semnificației școliii și creșterii rezultatelor școlare. A obținut anterior licență în Pedagogie și masterat în Consiliere și Intervenții Psihologice în Dezvoltarea Umană, în cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației din cadrul UBB Cluj.