Sunt studentă-doctorandă în cadrul școlii doctorale Psihologie Cognitivă Aplicată, din cadrul Universității Babeș-Bolyai, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației. Formarea mea educațională include Licența în Psihologie și Master în Consiliere și Intervenții Psihologice în Dezvoltarea Umană, ambele absolvite în cadrul Universității Babeș-Bolyai. Principalele mele interese de cercetare vizează investigarea aspectelor de dezvoltare a flexibilității limbajului pe parcursul dezvoltării. Alte teme de interes pentru mine sunt investigarea implicațiilor abordării grounded cognition în învățare, precum și analiza particularităților de dezvoltare în supradotare.